Aktualności

Spotkanie wigilijne

2011-12-21

Dnia 21 grudnia 2011 roku, na Zielonym Wzgórzu  odbyły się Bożonarodzeniowe jasełka. Zaproszeni goście, kadra i uczestnicy zgromadzili się w specjalnie udekorowanej sali i zajęli swoje miejsca. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. Pani kierownik - Halina Sokołowska przywitała wszystkich zgromadzonych i po chwili rozpoczął się program artystyczny.  Mogliśmy wysłuchać wiele inspirujących treści,  zaczerpniętych z Pisma Świętego, mówiących o narodzinach naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Fragmenty z Ewangelii czytane były przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej: Emilię Madejczyk, Zbyszka Frąckiewicza oraz Pawła Langowskiego.

Zespół Korzenie, pod kierownictwem Radka Kaczmarczyka, przygotował natomiast wspaniałą oprawę muzyczną. Wykonywane były bardzo interesujące aranżacje znanych i lubianych pastorałek oraz kolęd. Mogliśmy również usłyszeć wiersz Jana Twardowskiego pod tytułem „Wigilia" w wykonaniu Beaty Łapińskiej. Odbyła się także projekcja krótkiego filmu z życzeniami podopiecznych, nakręconego przez pracownię komputerową.

Na zakończenie uroczystości Pani kierownik złożyła świąteczne życzenia rodzicom, terapeutom oraz podopiecznym, po czym jeden z uczestników warsztatów - Pawełek Liber, wręczył wszystkim zgromadzonym zakładki do książek z sentencjami zaczerpniętymi z Pisma Świętego.

Potem przyszedł czas na podzielanie się opłatkiem oraz składanie życzeń. Wszyscy wspaniale spędzili czas, w radości i świątecznej atmosferze.

Po zakończeniu całego programu udaliśmy się do poszczególnych pracowni gdzie czekał na nas smakowity poczęstunek, przygotowany przez pracownię gospodarstwa domowego. Wszyscy pysznie się bawili!

powrót

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl     Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X