Aktualności

Liturgia Wielkiego Piątku

2010-04-02

Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczęło się o godz. 18.30 liturgią słowa, w której naczelne miejsce zajmuje opis Męki Pańskiej według św. Jana. Następnie wyjątkowo uroczysta modlitwa powszechna, w której staramy się nie zapomnieć o nikim, bo wszystkich obmyła Krew Chrystusa przelana na krzyżu. Punktem szczytowym całej liturgii była adoracja Krzyża i wspólna Komunia św. Zgodnie ze zwyczajem na zakończenie liturgii Wielkiego Piątku nastąpiło przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego gdzie Parafianie poszczególnymi ulicami adorowali Chrystusa Eucharystycznego do godz. 3.00 nad ranem. Przez cały czas adoracji była mozliwiośc spowiedzi świętej.

Parafialna Droga Krzyżowa

O godzinie 21.37 w godzinie śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II rozpoczęła się Droga Krzyżowa wokół kościoła. Rozpoczęcie i zakończenie nastąpiło przy pomniku Sługi Bożego Jana Pawła II.

powrót

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl     Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X