Aktualności

Regionalne Obchody Święta Lasu

2019-05-10

10 maja wraz z naszymi przyjaciółmi ze Szkoły Podstawowej nr 9,wybraliśmy się do lasu. Nie zbieraliśmy grzybów, bo na to jeszcze za wcześnie, nie zbieraliśmy też śmieci, ale za to zrobiliśmy też coś bardzo pożytecznego. Zasadziliśmy pierwszy raz młodymi sadzonkami drzewek spory kawałek ziemi, na terenie leśnictwa Wadąg z okazji Regionalnych Obchodów Święta Lasu. W wielkiej akcji również brali udział  przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń, szkół, przedszkoli, przedstawiciele służb mundurowych, kół łowieckich oraz Zakładów Usług Leśnych, a także spore grono sympatyków lasu, którzy postanowili spędzić czas na łonie natury. To było wielkie święto olsztyńskich leśników. Tegoroczne Regionalne Obchody Święta Lasu były wyjątkowe, bo też wyjątkowy mamy rok. Obchodzimy przecież95-lecie powstania Lasów Państwowych.

 

Po dotarciu na miejsce busem, czekał na nas pan leśniczy, który zabrał nas na polanę, gdzie mieliśmy sadzić las. Opowiedział nam o etapach sadzenia lasu: odpowiedni wybór sadzonek, stwarzanie warunków do ich wzrostu, wyznaczenie miejsca zalesienia. Dalej mogliśmy obserwować czynności, które są wykonywane podczas sadzenia drzewek. Pan leśniczy pokazał nam cenne wskazówki, niezbędne podczas sadzenia drzewek: obcinanie odstających korzeni, wysokość dołu, odległość między sadzonkami oraz technikę sadzenia. Zaraz potem przystąpiliśmy do sadzenia lasu. Szło nam to bardzo dobrze. Praca była ciężka, ale dała nam mnóstwo satysfakcji. Posadziliśmy cały koszyk dębów, za co zostaliśmy nagrodzeni medalami.

 

Po ciężkiej pracy udaliśmy się na polanę, gdzie czekał na wszystkich poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla.

 

Akcji towarzyszył, również szeroki program edukacji ekologicznej przygotowany przez leśników.

 

Celem akcji było przypomnienie, że las to wielkie dobro publiczne i na wiele sposobów służy polskiemu społeczeństwu, więc szanujmy piękny przyrodniczy mająteki siebie nawzajem.

 

Akcja sadzenia drzew był wykorzystana przez panie nauczycielki  podczas kolejnych zajęć w ośrodku o przyrodzie i ekologii.

 

powrót

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl     Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X