Aktualności

Światowy Tydzień Pieniądza - 2019 r.

2019-04-02

W bieżącym roku szkolnym nasz ośrodek po raz pierwszy włączył się w międzynarodową kampanię - Światowy Tydzień Pieniądza (Global Money Week), której tegoroczna edycja przebiegała w dniach 25 – 31 marca pod hasłem ”Zdobywaj wiedzę. Zarabiaj. Oszczędzaj.”

 

W ramach GMW podopieczni naszej placówki wraz z wychowawcami brali udział w zorganizowanym przez koordynatora konkursie plastycznym pt. „Moja skarbonka”. W ramach przedsięwzięcia uczniowie wykonali przepiękne skarbonki - głównie z surowców wtórnych, które po ogłoszeniu wyników zostały zaprezentowane w holu naszego ośrodka. Za zaangażowanie oraz kreatywność wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz książkowymi upominkami.

 

Dodatkowo przygotowana została tematyczna gazetka ścienna, dotycząca zagadnienia oszczędzania. Do jej wykonania wykorzystano między innymi symbole obrazkowe PCS, którymi posługuje się część naszych wychowanków w ramach komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Gazetka została wyeksponowana w głównym holu naszego ośrodka.

 

Oprócz wyżej wymienionych aktywności w jednej z grup wychowawczych odbyły się również zajęcia z zakresu edukacji finansowej. W czasie ich trwania uczniowie zdobywali wiedzę na temat sposobów zarabiania oraz oszczędzania pieniędzy. Rozwiązywali proste zadania, dotyczące obliczeń finansowych. Określali własne cele oszczędnościowe, w oparciu o swoje potrzeby. Na koniec zajęć podopieczni wraz z nauczycielem przygotowali prostą grę planszową, związaną z finansami.

 

Wszystkie zaplanowane w ramach tegorocznego Światowego Tygodnia Pieniądza zadania zostały przez nas zrealizowane. Zapraszamy do galerii.

powrót

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl     Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X