Metoda Tomatisa

W Ośrodku prowadzona jest terapia dzieci  Metodą Tomatisa. Metoda ta jest wykorzystywana dla uczniów, którzy mają zaburzenia mowy, koncentracji uwagi, emocji, trudności z czytaniem i pisaniem, z koordynacją ruchową, z nadaktywnością oraz nadwrażliwością słuchową.

Diagnoza przed terapią przeprowadzana jest na podstawie obserwacji, wywiadu z rodzicami i nauczycielami oraz oceny audio-psycho-fonologicznej (między innymi test uwagi i lateralizacji słuchowej). Wykonuje się ją przed pierwszą sesją i po każdej kolejnej. Ocena ta pozwala na opracowanie indywidualnego programu dla każdego ucznia.

Terapiaprowadzona jest w formie indywidualnych  60 - minutowych spotkań z uczniem, w czasie których słucha on odpowiednio przygotowanego materiału dźwiękowego przez specjalne słuchawki, w których dźwięk podawany jest drogą powietrzną oraz kostną.

Program stymulacji obejmuje 60 seansów dla każdego ucznia, przeprowadzanych w trzech sesjach oddzielonych od siebie kilkutygodniowymi przerwami. Pierwsza sesja obejmuje tzw. pasywną fazę terapii, w czasie której stosuje się  muzykę gregoriańską i muzykę Mozarta filtrowaną w odpowiedni sposób. Na dalszych etapach terapii wymagany jest aktywny udział ucznia np. czytanie, powtarzanie tekstu. Są to sesje koncentrujące się na pracy z mikrofonem tak, aby uczeń miał możliwość słuchania własnego głosu.

 

 

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl     Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X