Szkoła pamięta

Śladami Feliksa Nowowiejskiego

2019-10-25

Po odbytej we wtorek wycieczce olsztyńskimi śladami Feliksa Nowowiejskiego, przyszła pora na odwiedzenie jego rodzinnego domu. Przedstawiciele NPSDS i OREW wraz z muzykoterapeutką wybrali się na wycieczkę do Barczewa, gdzie mogliśmy zobaczyć i dotknąć rzeczy należących do wybitnego polskiego kompozytora rodem z Warmii.

  

W Salonie Muzycznym, który pełni funkcję muzeum zgromadzono pamiątki po kompozytorze. Należą do nich fotografie, obrazy, nuty, rękopisy, prywatne biurko, fotel czy fortepian, przy którym stworzył jedno z najważniejszych polskich dzieł muzycznych - „Rotę”. W budynku, który znajdował się obok domu Nowowiejskiego mogliśmy podziwiać zabytkowe piece pochodzące z Woryt, Reszla i Olsztyna, krucyfiksy oraz drewniane dziewiętnastowieczne figury św. Agaty i św. Rozalii. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy kościół św. Anny.

  

Wycieczka została zorganizowana w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej – Szkoła/Przedszkole pamięta.

 

powrót

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl     Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X